ANALOX MARKA O2NE+ OKSİJEN ALARM MONİTÖRÜ, LABORATUVAR ORTAMI O2 DEDEKTÖRÜ

Analox O2NE+ oksijen alarm monitörü, laboratuvar ortamı O2 dedektörü laboratuvar ortamındaki Oksijen seviyesine sürekli ölçmektedir. Sıvı azot tanklarının bulunduğu ortamda sıvı azotun evaporasyonundan dolayı ortamdaki oksijen seviyesi azalmaktadır, havalandırma sistemlerinin olmadığı ortamlarda sıvı azot tanklarından buharlaşan Azot gazı ortamdaki oksijen miktarını düşürmekte ve ortamdaki oksijen miktarı kritik seviyede azaldığında kullanıcılarda bayılma, bilinç kaybı gibi sonuçlar oluşabilmektedir.

Analox O2NE+ oksijen alarm monitörü, laboratuvar ortamı O2 dedektörü sesli ve görsel alarmlara sahiptir ve 2 adet oksijen alarm noktası bulunma olup cihaz alarm noktaları %19,5 ve %18’dir. Cihaz ortamdaki oksijen miktarını sürekli ve digital olarak ölçmekte ve ekran üzerinden durum bilgisi vermektedir.

Analox O2NE+ oksijen alarm monitörü, laboratuvar ortamı O2 dedektörü laboratuvar ortamında duvara monte edilebilmektedir ve alarm repeater monitörü 8 metre kablo ile ilgili laboratuvar ortamının dışına montajlanabilmektedir. Alarm repeater’da ortamdaki oksijen durumunu sürekli olarak gösterebilmektedir. Alarm repeater sayesinde ilgili laboratuvar ortamının dışından içerideki oksijen durumu gözlemlenebilmektedir.

Sıvı azot tanklarının yoğun olarak bulunduğu hücre kültürü, kök hücre, kordon kanı ve ivf (tüp bebek) laboratuvarları için Analox O2NE+ oksijen alarm monitörü, laboratuvar ortamı O2 dedektörü önerilmektedir.

ÖZELLİK Analox O2NE+ oksijen alarm monitörü, laboratuvar ortamı O2 dedektörü
Analox O2NE+ oxygen depletion monitor
Oksijen aralığı % 0,1 – 25
Sensör hassasiyeti +-%0,75’den iyi
Tepki süresi 60sn’den az
Ortam çalışma sıcaklığı 0-40 C
Isınma süresi 10sn
Boyutlar Ana ünite:  175 x 105 x 75 mm, alarm repeater:  155 x 72 x 45 mm
Ağırlık Ana ünite: 600gr, alarm repeater: 150gr
Sensör tipi electrochemical cell
Gösterge 4 digit, LCD
Alarm ses seviyesi Minimum 75dBA